Salut, Esport i Amics!


              Kolònies KNLTS - Setmana Santa 2017


Podeu  consultar  els  darrers  resultats  als  enllaços de la banda dreta de la pàgina i la resta a la pestanya "RESULTATS OFICIALS"

 

Notícies


Volver al resumen

10/06/2017

CAMPIONAT DE CATALUNYA BENJAMÍ, ALEVÍ I INFANTIL

El passat dissabte 10 de juny gairebé uns 50 atletes de l'escola Knlts van participar a la Jornada Final dels Campionats de Catalunya Infantil, Aleví i Benjamí a l’Estadi Municipal de Castellar del Vallès, després d'haver-se guanyat la seva classificació a la jornada prèvia del dia 20 de maig.

Bon nivell general, grans actuacions i un grapat de medalles per part dels nostres atletes, on podem destacar 2 Campions de Catalunya (Berta Teruel i Albert Jiménez), 7 Subcampions (Alessandra Mattei, Ariadna Abadias, Marta Mestre, Arnau Gómez, Jana Salas, Eloi Jané i Rubén Liste) i 3 Tercers Llocs (Alessandra Mattei, Carola Blanco i Carles Mestre).

De manera més detallada aquests van ser els seus ressultats:

BENJAMINS

- Alessandro Balunek - 1000 mll, 6è (3'27''44)
- Nil Munté - 1000 mll, 8è (3'33''30)
- Pol Brió - 1000 mm, 5è (6'02''54)

ALEVINS

- Bruno Maturana - 2000 mll, 6è (7'05''64)
- Alessandra Mattei - 60 mt, 3a (10''06) BRONZE - Perxa, 2a (2,05 m) PLATA
- Rita Subias - 60 mt, Semifinals (10''91)
- Grace Elisabeth Piqué - Alçada
- Laia Alsina - Perxa, 7a (1,55 m)
- Ariadna Abadias - Disc, 2a (20,53 m) PLATA
- Jan Díaz - Disc, 4rt (21,04 m)
- Marta Mestre - 2000 mm, 2a (11'12''42) PLATA
- Rubén Teijeiro - 2000 mm, 4rt (11'20''89)
- Urien Fernández - 2000 mm. 7è (12'12''91)
- Oriol Navarro - 2000 mm, 8è (13'05''64)
- Nil Cumplido - 2000 mm, 13è (13'36''09)

INFANTILS

- Marc Molina - 1000 mm, 11è (3'20''82)
- Berta Teruel - 1000 mm, 1a (3'05''00) OR
- Paula Domínguez - 1000 mm, 4a (3'11''81)
- Júlia Munté - 1000 mm, 5a (3'15''89)
- Arnau Gómez - 220 mt, 2n (31''41) PLATA - Triple, 8è (9,95 m)
- Carola Blanco - Alçada, 10a (1,32 m) - Pes, 3a (10,61 m) BRONZE
- Marta Castells - Perxa, 7a (2,40 m)
- Pol Boncompte - 1000 m obst, 7è (3'15''20)
- Ignacio Aoiz - Perxa, 4rt (2,85 m) - Javelina, 12è (23'26 m)
- Tariku Batiste - Perxa, 10è (2,50 m)
- Laura Pérez - Disc, 5a (19,98 m)
- Jana Salas - Martell, 2a (39,50 m) PLATA
- Adrià Alsina - Disc, 5è (31,60 m)
- Eloi Jané - Disc, 6è (29,60 m) - Martell, 2n (45'59 m) PLATA
- Eric Obrero - Disc, 11è (19,03 m)
- Aina Urrutia - 3000 mm, 6a (16'59''21)
- Asha Sánchez - 3000 mm, 7a (17'12''72)
- Albert Jiménez - 3000 mm, 1r (14'57''98) OR
- Rubén Liste - 3000 mm, 2n (15'12''52) PLATA
- Carles Mestre - 3000 mm, 3r (15'40''41) BRONZE
- Sergi Castell - 3000 mm, 5è (16'28''36)
- Miquel Fernández - 3000 mm, 10è (17'26''44)
- Pol Cumplido - 3000 mm, 12è (17'53''57)
- Oriol Ramos - 3000 mm, 16è (20'21''71)

Amb aquests resultats el Canaletes va ser el club que va obtenir la mes alta puntuació en categoria infantil amb 95 punts.

Moltes Felicitats a tots pel gran treball de l'Escola d'atletisme KNLTS!!!



Volver al resumen